• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека

Завітайте до нашої бібліотеки!

/Files/images/school_girls.gif

Освіта і бібліотека - ці два поняття з давніх давин невід'ємні одне від одного. Сьогодні бібліотечну-інформаційну базу освітянського простору України становлять 23 тис. бібліотек, це адже половина бібліотек України. Всі вони зорієнтовані на забезпечення потреб користувачів - освітян, студентів, школярів,батьків у літературі й інформації у різних галузях освітянської діяльності: навчальному, науковому, практичному підвищенні кваліфікації.

Освіта підростаючого покоління – одне із важливих завдань суспільства, що завжди покладається повністю на школи. В багатьох випадках закладом, який знайомить дітей з книгами та іншими інформаційними матеріалами стає шкільна бібліотека.

Шкільні бібліотеки за своїм призначенням та функціями виконують роль інформаційного центру освіти та національного відродження.

Незважаючи на складний економічний стан у державі, бібліотеки, галузі освіти виконують свою місію високого служіння суспільству.

Бібліотека - чи не єдиний заклад, який надає безкоштовні послуги своїм читачам і має свій неповторний стиль душевної теплоти.

Аптека для душі, храм знань, скарбниця мудрості... як тільки поважно не називали упродовж тисячоліть бібліотеку.

Сьогодні ми маємо статус інформаційних, культурно - освітніх центрів.

Нині до шкільної бібліотеки йдуть всі школярі зі списками літератури, студенти з темами рефератів, вчителі за інформацією. І кожного з них зустрічаємо доброзичливо, допомагаємо зорієнтуватися в літературі, вдумливо ставимося до запитів і побажань, адже основний принцип роботи бібліотекаря - «Все для читача».

«Бібліотекар – розпорядник долі книг,

Бібліотекар - провісник , який допомагає книзі

Знайти дорогу до серця читача»

Ю.Яковлев

Предметом гордості бібліотеки завжди були і є книжки та читачі – справжні друзі. А справжні друзі залишаються на все життя. Тож хай бібліотека залишається для всіх і для кожного справжнім другом, мудрим порадником, джерелом знань і дорогоцінним скарбом.

За влучним висловом В.О.Сухомлинського , школу неможливо уявити без бібліотеки, як народ без імені. Без пам’яті , без історії; школа – це перш за все слово, книга і живі людські стосунки.

Весь фонд бібліотеки Рудницького НВК розташований на стелажах і розставлений згідно алфавітного порядку, є книжкові розподільники, зроблено написи на книжкових полицях. Для вчителів та учнів створено всі умови для користування фондом та його збереження. Важливим аспектом діяльності бібліотекаря є вивчення запитів користувачів за допомогою анкетування, тестування та аналізів читання. Це допомагає ефективно організовувати власну роботу, максимально задовольняти потреби читачів, знаходити оптимальні форми з виховної роботи щодо розвитку інформаційної культури школярів. Чим би в школі не захоплювався учень:історією, природознавством,технікою, науковими пошуками, на допомогу завжди прийдуть книги.

В шкільній бібліотеці з учнями 1 класу проводиться екскурсія – подорож-гра у цікаву країну книжкових героїв. Під час екскурсії відбувається знайомство з бібліотекою, знайомство з бібліотечними термінами: бібліотека, стелаж, формуляр, читацький зал.

У бібліотеці організовуються виставки: «Твої перші книги!», «Книга - твій перший друг. Бережи її», «Книга - джерело знань», «Нам без книги ніяк неможна».

Щоб діти полюбили книжку, хотіли приходити до бібліотеки і були в ній якомога довше створюються всі умови. Протягом навчального року молодші школярі поступово знайомляться з казками, віршами, загадками, скоромовками, дитячими піснями, лічилками, оповіданнями. Вони вчаться розрізняти види дитячих книжок за оформленням: книжка-малятко, книжка-картинка, книжка - театр, книжка-іграшка; за структурою: книжка – твір, книжка – збірка; навчаються правильно називати відомі книжки (прізвище автора і заголовок книжки) і виявляти інтерес до їх змісту (відома, невідома; про що; на яку тему). Це допомагає бібліотекарю розширювати читацький кругозір дітей, розвивати в них уміння використовувати книжки як засіб застосування набутих знань у практичному житті.

Під час індивідуальних та групових бесід діти молодшого шкільного віку вчаться користуватися бібліотекою, вибирати книжки для читання за книжковими виставками, бережливо ставитись до книг, ремонтувати їх. Для учнів початкових класів я проводжу такі бібліотечні уроки:

«Як берегти книгу?»

«Як читати книгу?»

«Самостійний вибір книги»;

«Твої перші енциклопедії»

«Як книга приходить до людей?»;

«Періодичні видання для молодших школярів».

Метою цих уроків є формування у молодших учнів умінь і навичок самостійного, свідомого читання книг. Вони вчаться орієнтуватись у різноманітних джерелах інформації, прилучаються до використання довідкової літератури при підготовці до уроків тощо.

При розробці бібліотечних уроків для учнів середніх та старших класів, прагну, щоб ці уроки були цікавими, емоційними, доступними за змістом, відповідали фізіологічним та психологічним особливостям даної вікової категорії.

В бібліотеці Рудницького НВК щорічно в квітні проводиться свято для першокласників «Прощавай Букварику!» На яке запрошуються батьки першокласників.

З метою розвитку читацького інтересу проводяться тематичні огляди літератури. Однією з найпоширеніших і найдоступніших форм бібліотечного обслуговування читачів у шкільний бібліотеці є книжкова виставка. Я шукаю нові підходи до їх організації. У бібліотеці оформлені постійно діючі книжкові виставки й виставки до знаменних і пам’ятних дат.

Теми виставок:

«Конституція України – новий відлік часу»;

«За здоровий спосіб життя»;

«Книга –ключ до знань»;

«Люби і знай свій рідний край»

«Література рідного краю»;

«Правова АБЕТКА»

«Там, де звучить рідна мова, живе український народ»;

«До Шевченківських свят»

В інформаційній роботі шкільна бібліотека використовує масові, групові та індивідуальні форми роботи, зокрема:

Інформаційні списки літератури «Ознайомтеся: нові надходження»;

Книжкові викладки «Зупинись, на новинку подивись»;

Дні інформації «Навколо світу сторінками періодичних видань», «Твоя перша книжка», тощо;

Тематична полиця «Твої помічники при виборі книжки»;

Інформування педагогічного і учнівського колективів на загальношкільній лінійці, та на стенді «книжкова республіка» про літературні та знаменні дати, події де відображається інформація про отриману навчальну і методичну літературу

Оформлено тематичні папки:

«СНІД! Не залишимось байдужими»,

«Загадки, прислів’я, приказки»,

«Голодомор»»,

«Видатні гетьмани України»»,

«Дзвони Чорнобиля»,

«Україна в роки Великої Вітчизняної війни»,

«Українські свята»,

«Я І Право»,

«Народознавство»,

«Україна і її символи»,

Кiлькiсть переглядiв: 993

Коментарi